top of page

INFORMACJE DLA RODZICÓW/OPIEKUNÓW

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Na naszej stronie” „FAQ” podaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W chwili obecnej znajdują się tam odpowiedzi na 25 pytań, które najczęściej pojawiają się w naszych rozmowach i korespondencji z rodzicami i opiekunami. Zapraszamy do lektury. Najważniejsze kwestie znajdziecie Państwo również tutaj. Oczywiście w razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

JAK DOKONAĆ REZERWACJI OBOZU?

Rejestracji można dokonać na kilka sposobów:

  • poprzez formularz zgłoszeniowy online,

  • telefonicznie,

  • mailowo,

  • przez profil facebook lub kontakt formularz kontaktowy na stronie.

TRANSPORT
Staramy się optymalizować trasy dojazdowe pod względem czasu przejazdu, ale dbamy również o zapewnienie jak najlepszej dostępności wyjazdu z Państwa miejsca zamieszkania. Dlatego przejazd nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są też przesiadki, które zawsze odbywają się pod nadzorem i przy pomocy opiekunów.
Przy wyborze oferty prosimy o zwrócenia uwagi na rozkłady jazdy, w których określamy miejsca, godziny wyjazdów i przyjazdów. Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejscowości w której uczestnik wsiada lub wysiada z autokaru może nastąpić nie później niż na 10 dni przed rozpoczęciem imprezy, później doliczana jest opłata dodatkowa w wysokości 80zł. Ze względów technicznych nie jest możliwa zmiana miejscowości 4 dni przed rozpoczęciem obozu.
Przywożąc dzieci na obóz własnym środkiem transportu prosimy o uwzględnienie informacji o godzinach przyjazdu indywidualnego (zawartych na stronie z opisem danego ośrodka). Zobacz nasz "Rozkład jazdy".

DOKUMENTY
Każdy uczestnik obozu bezwzględnie powinien posiadać wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem pesel oraz oświadczenie COVID. Oba dokumenty zostaną od niego odebrane po jego przyjeździe do ośrodka.
Wszystkie formularze dostępne na stronie
DO POBRANIA.

KTO MOŻE ODEBRAĆ DZIECKO?

Dziecko z autokaru lub obozu może odebrać wyłącznie opiekun prawny lub inna dorosła osoba do tego upoważniona. Jeśli nie mogą Państwo sami odebrać swojego dziecka, prosimy zadbać o to, by takie pisemne upoważnienie przekazać kierownikowi wypoczynku (drogą listową lub mailem).

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO
Zdrowie i bezpieczeństwo est dla nas najważniejsze, dlatego przed podjęciem decyzji o zapisaniu dziecka na wyjazd prosimy Rodziców o bardzo staranne przeanalizowanie oferty i przemyślenie swojej decyzji biorąc pod uwagę zdrowie i kondycję dziecka.
Część ofert z uwagi na specjalistyczny program (np. obozy militarne, survivalowe), długą podróż itd. może nie być odpowiednia dla każdego dziecka. Jeśli Państwa dziecko cierpi na jakąś dolegliwość, chorobę przewlekłą to koniecznie należy skonsultować taki wyjazd z Państwa lekarzem w celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań zdrowotnych . Prosimy również o dokładne wpisanie do karty kwalifikacyjnej wszelkich dolegliwości, uczuleń, przyjmowanych lekarstw wraz z instrukcją ich dawkowania. Jeśli stan zdrowia Państwa dziecka wymaga specjalnych działań ze strony organizatora: specjalna dieta, lodówka do przechowywania lekarstw itp., należy ten fakt bezwzględnie zgłosić przed dokonaniem rezerwacji w celu potwierdzenia możliwości realizacji tych świadczeń.
Prosimy też pamiętać, że chore dziecko nie może jechać na obóz. W takich wypadkach prosimy o kontakt z biurem, w miarę możliwości postaramy się zmienić termin wyjazdu na późniejszy.
Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej.
Przy obozach specjalistycznych wymagany ekwipunek to gwarancja bezpiecznej i dobrej zabawy. Stąd ważne jest zapoznanie się z tą informacją i zaopatrzenie dzieci w niezbędną odzież i wyposażenie. Pamiętajmy, że ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.

KIESZONKOWE

Prosimy, aby porozmawiać przed wyjazdem z dziećmi na temat rozsądnego wydawania pieniędzy, ponieważ zaplanowanie i zagospodarowanie oszczędności stanowi często dla uczestników duży problem.

Pierwszego dnia podczas spotkania organizacyjnego z kierownikiem i wychowawcą istnieje możliwość przekazania kieszonkowego do depozytu. Sugerujemy, aby kieszonkowe było przygotowane w drobniejszych banknotach. Opis ośrodka zawiera zawsze informację o dodatkowych zajęciach (płatnych na miejscu). Prosimy uwzględnić te wydatki zaopatrując przed wyjazdem uczestnika w pieniądze.

Prosimy nie zabierać na obozy cennych przedmiotów i drogiego sprzętu elektronicznego. Ułatwi to czynny udział w życiu obozowym oraz pozwoli na lepszą integrację w grupie (unikniemy też kłopotów z zabezpieczeniem takich przedmiotów przed uszkodzeniem lub zagubieniem).

bottom of page