MAGIĄ I MIECZEM - OBÓZ FANTASY

PROGRAM OBOZU

01/

Papierowe RPG

Gra fabularna, polegająca na wykreowaniu przez grupę graczy własnych fantastycznych postaci, które później przemierzają odległe światy przeżywając w nich wspaniałe przygody (walczą z potworami, wypełniają zadania oraz gromadzą doświadczenie i bogactwa). Nad każdą rozgrywką czuwa mistrz gry, który tworzy historię, za którą podążają gracze, ale także wypełnia wyimaginowany świat najróżniejszymi lokacjami do odwiedzenia i potworami do zgładzenia. W grze pojawią się również NPC (postacie nie będące graczami), które zlecą graczom zadania, staną się ich kom- panami w przygodzie, wiecznymi wrogami, a nawet uknują z nimi intrygę, zmieniającą bieg całej kampanii.

02/

LARP

Zabawa łącząca w sobie elementy gry oraz sztuki (uczestnicy współtworzą i przeżywają opowieść poprzez wczuwanie się i od- grywanie ról stworzonych przez siebie postaci). Cała rozgrywka to improwizowany teatr, w którym jedyne ograniczenie stanowi rzeczy- wisty lub fikcyjny świat, gdzie umiejscowiona jest gra, a także zasady ustalone przez larpmastera (mistrza gry).

03/

Sesje RPG

Gry fabularne prowadzone przez mistrza gry; do wyboru różne systemy RPG: „Dungeon & Dragons”, „Neuroshima”, „Warhammer”, „Wiedźmin”, autorski system RPG postapo „Stalker Świt” i wiele innych.

04/

"Od zera do bohatera"

Seria prelekcji, dzięki którym uczestnicy nauczą się tworzyć oraz odgrywać swoją postać, poznają podstawy różnych systemów RPG, dowiedzą się, jak stworzyć zgraną drużynę, a także jak lepiej poruszać po świecie gry. Gracze nauczą się również, jak przechytrzyć swych towarzyszy podróży, a nawet samego mistrza gry.

05/

"Dungeon Master"

Seria prelekcji, w których uczestnicy na nowo doświadczą papierowych RPG wcielając się w rolę mistrza gry i nauczą się, jak przygotować własną kampanię lub krótki epizod, w jaki sposób kreować nowe światy, odkryją co tak naprawdę mistrz gry stara się ukryć przed innymi, stworzą niesamowite zwroty akcji, intrygi i pułapki oraz dowiedzą się, jak wciągnąć w nie graczy.

06/

Charakteryzacja i FX

Nauka postarzania twarzy, robienia zmarszczek, blizn i krwawych ran przy pomocy lateksu oraz innych środków charakteryzacyjnych zakończona larpową sesją zdjęciową.

07/

Larpy

Przygotowane przez larpmastera oraz uczestników gry larpowe rozgrywające się zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu; odgrywanie stworzonych postaci, rozwiązywanie zagadek, pertraktacje i intrygi - spowodują ogrom wrażeń oraz radość płynącą ze wspólnej rozgrywki.

08/

"Arena Walk"

Tworzenie bezpiecznej broni larpowej, pojedynki i walki drużynowe między uczestnikami, także w trybach „capture the flag” oraz „battle royal”.

09/

"Game Room"

Korzystanie gier planszowych o różnej tematyce i poziomie trudności od gier rodzinnych, po strategie i karcianki (Neuroshima Hex, This War of Mine, Munchkin, Dixit, Metro 2033, Eksplodujące Kotki, Czarne historie, Descent, Pandemia: Cthulhu i inne).

10/

Wieczory filmowe

Projekcje filmów fantasy i science-fiction - poznawanie nowych światów, nauka odgrywania ról poprzez obserwację aktorów, szukanie inspiracji oraz wczuwanie się w klimat kolejnych larpów i sesji rpg.

11/

Integracja

Gry i zabawy poza ośrodkiem (walka o flagi, ogniska, nocne opowieści); plażowanie i kąpiele w morzu (pod opieką ratowników wodnych)

OBÓZ "MAGIĄ I MIECZEM"

DLA KOGO?

Wypoczynek dla uczestników wieku 10-14 oraz 14-18 lat. Obóz kierowany jest do każdej osoby która gra w papierowe RPG, miłośników twórczości Tolkiena, entuzjastów planszówek i nie tylko. Program obozu to mieszanka rozgrywek opartych na systemach D&D, Warhammer, Zew Cthulhu, WoD i wielu innych. Oprócz sesji na uczestników czeka także game room, czyli zbiór różnorodnych planszówek, warsztaty z efektów FX, prelekcje i dyskusje na tematy powiązane z fantastyką i papierowymi RPG. Nie zabraknie także pewnej dawki adrenaliny która będzie towarzyszyła uczestnikom biorącym udział w starciach na bezpieczne miecze piankowe, natomiast osoby przedkładające finezję i złoty język ponad walkę zabłysną podczas organizowanych przez GM'a gier larpowych.

*mile widziane własne podręczniki rpg oraz gry planszowe.

GDZIE?

Ośrodek Wypoczynkowy "Złota Rybka" – obiekt znajduje się w nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej Dziwnówek, która leży na Mierzei Dziwnowskiej oddzielającej Morze Bałtyckie od Zalewu Kamińskiego (8 kilometrów od Kamienia Pomorskiego i 20 kilometrów od Międzyzdrojów). Ośrodek posiada zadrzewiony, oświetlony, w pełni ogrodzony i schludnie zagospodarowany teren z którego odległość do Bałtyku wynosi zaledwie 150 metrów. W skład obiektu wchodzą 3 dwukondygnacyjne pawilony hotelowe w których znajdują się 2, 3 i 4 osobowe pokoje z łazienkami posiadającymi kabinę prysznicową, umywalkę oraz WC. Dodatkowo w pokojach znajduje się telewizor oraz chłodziarka. Ośrodek posiada również jadalnię, salę gier i zabaw oraz dyskotekową, stół do bilarda i ping ponga, plac zabaw, 4 drewniane wiaty, miejsce na ognisko, a także boisko do gry w bule, piłkę nożną, koszykówkę oraz siatkówkę.

WYMAGANY EKWIPUNEK

 • mały plecak,

 • karimata,

 • ciepły sweter lub polar,

 • dres sportowy,

 • kurtka przeciwdeszczowa,

 • buty turystyczne,

 • latarka z zapasem baterii,

 • letnie nakrycie głowy,

 • okulary słoneczne,

 • krem ochronny z filtrem UV,

 • strój kąpielowy,

 • śpiwór

 • mile widziane: instrumenty muzyczne oraz aparaty fotograficzne.

UWAGI

Program może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz stan psychofizyczny uczestników,
• Wszelkie zajęcia będą przeprowadzone przy użyciu niezbędnych środków bezpieczeństwa (kaski, maski i okulary ochronne, uprzęże i kamizelki asekuracyjne, mundury, gogle),
• Istnieje możliwość zakupu zajęć dodatkowych z opłatą na miejscu: 
rejs łodzią „Nataszka” po Zalewie Kamieńskim - 10 zł,

• Jeżeli uczestnik przyjmuje lekarstwa, prosimy rodzica o zaopatrzenie swojego dziecka w odpowiedni zapas medykamentów oraz przygotowanie karteczki z informacją o dawkowaniu którą uczestnik powinien przekazać wraz z lekami kierownikowi obozu niezwłocznie po przyjeździe.
• Pierwszego dnia obozu od każdego uczestnika pobierana jest kaucja w wysokości 30zł na pokrycie ewentualnych uszkodzeń spowodowanych przez niego w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. W przypadku braku strat kaucja jest zwracana w całości w dniu wyjazdu.
• Każdy uczestnik otrzyma bidon na wodę który później zabierze ze sobą do domu
Podział na grupy wiekowe nie będzie realizowany w przypadku małej ilości uczestników (minimum 10 osób w tym samym przedziale wiekowym)
Program VI turnusu będzie dostosowany do mniejszej ilości dni obozu
Dojazdy indywidualne wyłącznie w dniu rozpoczęcia obozu od godziny 18:00, a odbiory osobiste w dniu jego zakończenia do godziny 08:00.

ŚWIADCZENIA

 • zakwaterowanie: 10 noclegów w domkach (turnus VI - 8 noclegów),

 • wyżywienie: 4 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,

 • opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna,

 • realizacja programu,

 • nagrody i pamiątki,

 • dojazdy lokalne,

 • ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.

 

Kadra: ratownicy wodni, instruktorzy: survivalu i strzelectwa sportowego.

TURNUSY

 • turnus I: 28.06-08.07.2021

 • turnus II: 09.07-19.07.2021

 • turnus III: 20.07-30.07.2021

 • turnus IV: 31.07-10.08.2021

 • turnus V: 11.08- 21.08.2021

 • turnus VI: 22.08-30.08.2021

CENA

CENA PODSTAWOWA

2199 PLN - Cena za jednego uczestnika obozu

PROMOCJA ZIMOWA*

1849 PLN - Przy wpłacie zaliczki w terminie od 01.01 do 14.02

PROMOCJA WIOSENNA*

1899 PLN - Przy wpłacie zaliczki w terminie od 22.02 do 04.04

PROMOCJA LETNIA*

1949 PLN - Przy wpłacie zaliczki w terminie od 12.04 do 23.05

Ceny promocji odnoszą się do VI turnusu (8 noclegów)*