PROGRAM OBOZU
01/
Musztra U.S.A.R.
-
indywidualna i drużynowa,
-
wyznaczenie dowódców drużyn,
-
regulaminy,
-
ścisła dyscyplina i utrzymywanie czystości w pokojach.
02/
Trening fizyczny Rangersów
-
rozgrzewki z elementami walki wręcz,
-
trening wytrzymałościowy na plaży i w morzu,
-
dzienne i nocne marszobiegi (także w pełnym wyposażeniu),
-
tor przeszkód i basen ćwiczebny,
-
ćwiczenia z kłodami drewna,
-
nauka przyśpiewek, okrzyków oraz pieśni marszowych.
03/
Strzelectwo
Obsługa karabinu M16 oraz M4, omówienie zasady Safety first (B.L.O.S.), postawy strzeleckie i poruszanie się z karabinem, strzelnica statyczna i dynamiczna ASG, test kwalifikacyjny strzelca
04/
Szkolenie taktyczno-ogniowe
Taktyka małych oddziałów piechoty (reakcja na ostrzał, formowanie linii ognia, dryl i pamięć mięśniowa, nauka prawidłowego przemieszczania się na polu walki, przygotowania zasadzki, przekraczania dróg i otwartych przestrzeni; atak, utrzymanie pozycji, rolowanie i wycofanie się). Dowodzenie oddziałem, znaki patrolowe, wydawanie rozkazów i komend, szyki patrolowe.
05/
Scenariusze bojowe
Krótkie zadania oraz starcia przy użyciu replik ASG oraz pirotechniki (obrona/atak na pozycje umocnione, zdobywa- nie stanowisk ogniowych, eskorta vip’a, rozbijanie wrogich kolumn wojska, działania zaczepne wobec większego oddziału wroga).
06/
Ratownictwo Pola Walki
-
prezentacja wyposażenia medycznego,
-
historia TC3,
-
zachowanie i działania medyczne według stref (CUF, TFC, TEC),
-
zakładanie opaski zaciskowej,
-
opatrywanie i transport rannego,
-
meldunek MEDEVAC,
-
szkolenie teoretyczne oraz symulacje z wykorzystaniem elementów TC3 i użyciem sztucznych kończyn oraz ran.
07/
Milsim ASG
-
symulacja realnej operacji wojskowej z wykorzystaniem map, komunikacji radiowej, pirotechniki, replik ASG oraz systemu CCS odwzorowującego proces odnoszenia ran,
-
taktyczne pole walki,
-
dynamiczne podejmowanie decyzji,
-
przejmowanie punktów krytycznych,
-
walka o zdominowanie pola gry.
08/
LARP ASG
Scenariusz fabularny z lekkim przymrużeniem oka kładący nieco większy nacisk na interakcje między graczami, wypełnianie powierzonych zadań i rozwiązywanie bieżących problemów niż na działania bojowe.
09/
S.E.R.E.
-
przetrwanie w strefie wysokiego zagrożenia wykryciem,
-
schronienie przejściowe,
-
rozniecanie ognia,
-
zdobywanie wody i pożywienia,
-
omówienie zasady S.T.O.P.,
-
maskowanie obecności i gubienie tropu,
-
przetrwanie nocy w lesie,
-
uwalnianie z więzów i kajdanek,
-
opór psychologiczny podczas pojmania,
-
przygotowanie i realizacja ucieczki.
10/
"Magiel"
24-godzinna misja (podsumowanie całego obozu) - sprawdzenie nabytych przez uczestników umiejętności. Magiel to seria wyczerpujących fizycznie zadań, wyzwań i ćwiczeń, które odbywać się będą na lądzie i w wodzie. Na czas misji uczestnicy otrzymają suchy prowiant oraz posiłek MRE (indywidualną rację żywnościową).
11/
Pozostałe
-
ogniska,
-
plażowanie i kąpiele: strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka
OBÓZ "RANGER CAMP"
DLA KOGO?
Wypoczynek dla uczestników w wieku 13-15 oraz 15-18 lat. Obóz polecamy osobom którym nie straszny wysiłek, błoto oraz wczesne pobudki. Program wyjazdu oparty jest na szkoleniu podstawowym (Boot Camp) jednostki United State Army Rangers, podczas którego uczestnicy nie tylko stawią czoło fizycznemu treningowi Rangersów ale także odbędą szkolenie taktyczno-ogniowe połączone z serią rozgrywek ASG. Na uczestników czekają także takie zajęcia jak ratownictwo pola walki, S.E.R.E. oraz MAGIEL, czyli 24 godzinna misja podsumowująca obóz. Chwile wytchnienia Rangersi spędzą na plaży korzystając z uroków polskiego morza, oraz na wspólnej integracji przy ognisku.
* Od uczestników oczekiwana jest wytrzymałość i kondycja ze względu na większą, niż na innych obozach intensywność zajęć.
GDZIE?
"ORW Fama-sta" - ośrodek rehabilitacyjno-wypoczynkowy znajdujący się w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno, leżący około 18 km od Kołobrzegu. Obiekt znajduje się na samym skraju miasteczka dzięki czemu omija go większość zgiełku z którymi są zazwyczaj kojarzone miejscowości letniskowe, a bliskość do brzegu morza (zaledwie 350 metrów) czynią go jednym z najlepiej usytuowanych ośrodków w okolicy. Niemal 5 hektarowy teren graniczy także z rozległymi lasami które wchodziły dawniej w skład kompleksu byłej jednostki wojskowej, co umożliwia przeprowadzenie różnorodnych zajęć militarnych, manewrów wojskowych oraz rozgrywek airsoftowych. Sam ośrodek złożony jest z 3 pawilonów hotelowych oraz wysokiej klasy domków letniskowych które leżą w na zadrzewionym, ogrodzonym i dobrze oświetlonym terenie. Uczestnicy będą zakwaterowani w 3, 4 oraz 5 osobowych pokojach z własnym zapleczem sanitarnym (umywalka, kabina prysznicowa, WC). Na terenie obiektu znajduje się również stołówka, 2 sale dyskotekowe, kącik czytelnika, 7 sal telewizyjno-zajęciowych, sklepik ośrodkowy, siłownia, boisko do siatkówki oraz piłki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8x16m, place zabaw, a także miejsce na ognisko z zadaszaną wiatą.
WYMAGANY EKWIPUNEK
-
mały plecak,
-
karimata,
-
ciepły sweter lub polar,
-
dres sportowy,
-
kurtka przeciwdeszczowa,
-
buty turystyczne,
-
latarka z zapasem baterii,
-
letnie nakrycie głowy,
-
okulary słoneczne,
-
krem ochronny z filtrem UV,
-
strój kąpielowy,
-
odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (tanie obuwie które może zostać zniszczone),
-
śpiwór,
-
scyzoryk,
-
mile widziane: busole, instrumenty muzyczne, mundury oraz aparaty fotograficzne.
UWAGI
• Program może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe oraz stan psychofizyczny uczestników,
• Wszelkie zajęcia będą przeprowadzone przy użyciu niezbędnych środków bezpieczeństwa (kaski, maski i okulary ochronne, uprzęże i kamizelki asekuracyjne, mundury, gogle),
• Istnieje możliwość zakupu zajęć dodatkowych z opłatą na miejscu:
strzelectwo (WALTER P99) - 20 zł,
• Możliwość zakupu akcesoriów militarnych i survivalowych oraz mundurów z demobilu.
• Jeżeli uczestnik przyjmuje lekarstwa, prosimy rodzica o zaopatrzenie swojego dziecka w odpowiedni zapas medykamentów oraz przygotowanie karteczki z informacją o dawkowaniu którą uczestnik powinien przekazać wraz z lekami kierownikowi obozu niezwłocznie po przyjeździe.
• Istnieje możliwość zakupu dodatkowo płatnej diety (wegetariańska/bezglutenowa) po wcześniejszym zgłoszeniu takiego zapotrzebowania organizatorowi (nie później niż 21 dni przed obozem).
• Pierwszego dnia obozu od każdego uczestnika pobierana jest kaucja w wysokości 30zł na pokrycie ewentualnych uszkodzeń spowodowanych przez niego w sprzęcie lub wyposażeniu ośrodka. W przypadku braku strat kaucja jest zwracana w całości w dniu wyjazdu.
• Każdy uczestnik otrzyma bidon na wodę który później zabierze ze sobą do domu
• Podział na grupy wiekowe nie będzie realizowany w przypadku małej ilości uczestników (minimum 10 osób w tym samym przedziale wiekowym)
• Dojazdy indywidualne wyłącznie w dniu rozpoczęcia obozu od godziny 18:00, a odbiory osobiste w dniu jego zakończenia do godziny 10:00.
ŚWIADCZENIA
-
zakwaterowanie: 10 noclegów
-
wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
-
opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna,
-
realizacja programu,
-
nagrody i pamiątki,
-
dojazdy lokalne,
-
ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.
Kadra: ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.
TURNUSY
-
turnus I: 27.06-07.07.2022
-
turnus II: 08.07-18.07.2022
-
turnus III: 19.07-29.07.2022
-
turnus IV: 30.07-09.08.2022
-
turnus V: 10.08- 20.08.2022
-
turnus VI: 21.08-31.08.2022
CENA
CENA PODSTAWOWA
2749 PLN - Cena za jednego uczestnika obozu
PROMOCJA ZIMOWA
2549 PLN - Przy wpłacie zaliczki w terminie od 01.01 do 13.02
PROMOCJA WIOSENNA
2599 PLN - Przy wpłacie zaliczki w terminie od 21.02 do 03.04
PROMOCJA LETNIA
2649 PLN - Przy wpłacie zaliczki w terminie od 11.04 do 22.05